Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Trochę rzeczowości by się przydało. Sprawa najprawdopodobniej będzie miała kilka wątków. Pierwszy to organizowanie i używanie broni w miejscu do tego nieprzeznaczonym, co zagrożone jest karą aresztu lub grzywny (jest to wykroczenie, a nie przestępstwo). Drugi wątek to samo postrzelenie. Nie ulega wątpliwości, że doszło do niego nieumyślnie. Będzie więc zapewne potraktowane podobnie do przypadków wypadku drogowego, gdy ktoś nieumyślnie potrąci pieszego na pasach i spowoduje poważne obrażenia ciała. Świadków jest wielu, sprawa na pewno dobrze udokumentowana dajcie pracować policji i prokuraturze. Zapewne wkrótce będą pierwsze doniesienia o wynikach śledztwa. Sprawa budzi ogrom emocji, bo takich zdarzeń podczas strzelań jest bardzo mało, proszę spróbować przypomnieć sobie jakieś inne w ostatnich 10 latach (mam na myśli strzelania do tarcz, a nie do tygrysa, czy pomiędzy ochroniarzami, policjantami, itd.). Ciężko będzie. Przypominam, że tylko w ciągu ostatnich 3 dni zginęło w wypadkach 25 osób, a 386 osób zostało rannych. Takich wypadków było w sumie 300. I wszystko to traktowane jest, jako "zwykła sprawa", bo tak jest co rok...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trochę rzeczowości by się przydało. Sprawa najprawdopodobniej będzie miała kilka wątków. Pierwszy to organizowanie i używanie broni w miejscu do tego nieprzeznaczonym, co zagrożone jest karą aresztu lub grzywny (jest to wykroczenie, a nie przestępstwo). Drugi wątek to samo postrzelenie. Nie ulega wątpliwości, że doszło do niego nieumyślnie. Będzie więc zapewne potraktowane podobnie do przypadków wypadku drogowego, gdy ktoś nieumyślnie potrąci pieszego na pasach i spowoduje poważne obrażenia ciała. Świadków jest wielu, sprawa na pewno dobrze udokumentowana dajcie pracować policji i prokuraturze. Zapewne wkrótce będą pierwsze doniesienia o wynikach śledztwa. Sprawa budzi ogrom emocji, bo takich zdarzeń podczas strzelań jest bardzo mało, proszę spróbować przypomnieć sobie jakieś inne w ostatnich 10 latach (mam na myśli strzelania do tarcz, a nie do tygrysa, czy pomiędzy ochroniarzami, policjantami, itd.). Ciężko będzie. Przypominam, że tylko w ciągu ostatnich 3 dni zginęło w wypadkach 25 osób, a 386 osób zostało rannych. Takich wypadków było w sumie 300. I wszystko to traktowane jest, jako "zwykła sprawa", bo tak jest co rok... Ja mam do ciebie organizatorze pytanie. Jak powinno być traktowane wielokrotne, powtarzam, wielokrotne (organizowane było tam wiele strzelań przez tego samego organizatora) organizowane i używanie broni w miejscu do tego nie przeznaczonym, aż doszło do tego wypadku. Drugie pytanie: kto poniesie koszty leczenia,cierpienia rolnika i dożywotniego inwalictwa ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ja mam do ciebie organizatorze pytanie. Jak powinno być traktowane wielokrotne, powtarzam, wielokrotne (organizowane było tam wiele strzelań przez tego samego organizatora) organizowane i używanie broni w miejscu do tego nie przeznaczonym, aż doszło do tego wypadku. Drugie pytanie: kto poniesie koszty leczenia,cierpienia rolnika i dożywotniego inwalictwa ?
Źle odczytałeś mój nick - nie "organizator" tylko "obserwator". Odpowiedź na pierwsze pytanie - tak samo. Odpowiedź na drugie pytanie - dochodzenie odszkodowania przysługuje z powództwa cywilnego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sory "obserwatorze", ale czy mam to rozumieć, że to całe zamieszanie ze strzelaniną to tylko wykroczenie, a nie przestepstwo pomimo ,że strzelały tam również dzieci.O odszkodowanie niech sobie walczy ten kaleka z rodziną jeżeli będa mieć pieniadze na prawników. Czyli nie ma sprawy. Kiedy nastepne strzelanie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak - to wykroczenie, a nie przestępstwo. W sensie prawnym nie ma znaczenia, czy dzieci strzelały, czy nie. O pieniądze na prawnika się nie martw, tam już zapewne kolejka stoi chętnych do zajęcia się sprawą za 15-20 % honorarium. Jest poważna sprawa. Zdrowotna dla poszkodowanego, prawna dla organizatora i moralna dla osoby, która trzymała broń. W tym miejscu nikt już długo strzelał nie będzie. To pewne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jakie są wyroki za nieumyślne spowodowanie kalectwa? Dlaczego odszkodowanie z powodztwa cywilnego, a nie z urzędu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obserwator napisał:
Tak - to wykroczenie, a nie przestępstwo. W sensie prawnym nie ma znaczenia, czy dzieci strzelały, czy nie. O pieniądze na prawnika się nie martw, tam już zapewne kolejka stoi chętnych do zajęcia się sprawą za 15-20 % honorarium. Jest poważna sprawa. Zdrowotna dla poszkodowanego, prawna dla organizatora i moralna dla osoby, która trzymała broń. W tym miejscu nikt już długo strzelał nie będzie. To pewne.
Odpowiedzi takie, jak prawnika-adwokata organizatorów.Rodzina?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obserwator napisał:
Tak - to wykroczenie, a nie przestępstwo. W sensie prawnym nie ma znaczenia, czy dzieci strzelały, czy nie. O pieniądze na prawnika się nie martw, tam już zapewne kolejka stoi chętnych do zajęcia się sprawą za 15-20 % honorarium. Jest poważna sprawa. Zdrowotna dla poszkodowanego, prawna dla organizatora i moralna dla osoby, która trzymała broń. W tym miejscu nikt już długo strzelał nie będzie. To pewne.
Odpowiedzi takie, jak prawnika-adwokata organizatorów.Rodzina?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jakie są wyroki za nieumyślne spowodowanie kalectwa? Dlaczego odszkodowanie z powodztwa cywilnego, a nie z urzędu? Odpowiedzi takie, jak prawnika-adwokata organizatorów.Rodzina?
Nie udzielam porad prawnych. Nie jestem też wyszukiwarką internetową. Bogu dzięki nikt z rodziny też tam nie był.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No dobrze "obserwatorze". Używasz słów "to pewne" ,że nikt długo tam strzelał nie bedzie.. Podobno wybierają się tam chłopaki z korkowcami. Uważam ,że "to pewne" nie do końca. Chyba,że za pewne przyjmiemy, że to wielkie halo i po co ten szum. Nie ma sprawy. Teraz pytanie, Od kogo ma się domagać odszkodowania poszkodowany .?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
vide supra.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piszesz obserwatorze, że w walce o odszkodowanie już czekają prawnicy za 15, 20 procent od wygranej kwoty. To co ciebie taka kasa nie interesuje ?. czy może ....Widać ,że chyba lepiej się czujesz w roli obrony sprawców. To są tylko moje gdybania bo wiem,że na prawie, medycynie i polityce to Polacy znają sie najlepiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Piszesz obserwatorze, że w walce o odszkodowanie już czekają prawnicy za 15, 20 procent od wygranej kwoty. To co ciebie taka kasa nie interesuje ?. czy może ....Widać ,że chyba lepiej się czujesz w roli obrony sprawców. To są tylko moje gdybania bo wiem,że na prawie, medycynie i polityce to Polacy znają sie najlepiej.
Ma facet rację. Od pewnego czasu działają specjalne kancelarie prawne specjalizujące się w odzyskiwaniu odszkodowań dla poszkodowanych rolników czy prostych robotników. Biorą za tę usługę 15 do 30 %. odzyskanej kwoty odszkodowania Jest to o tyle dobrze że nie trzeba mieć ani grosza na adwokatów czy wyjazdy sądowe. Są bardzo skuteczne w działaniu. W tej sytuacji odszkodowanie wyniesie kilkaset tysięcy złotych a może nawet milion lub więcej plus dożywotnia renta. Dlatego warto aby sprawę tę prowadziła jedna z tych kancelarii a nie jakiś koleś kolesi który będzie robił wszystko aby zawrzeć ugodę i nic konkretnego nie dać pokrzywdzonemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i co ? Znalezli winnych ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
i co ? Znalezli winnych ?
Nie ma i nie będzie,ten co strzela ma immunitet.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Nie ma i nie będzie,ten co strzela ma immunitet.
Od kiedy samorządowcy szczebla gminnego i powiatowego mają immunitety?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wątek śledztwa dotyczący ustalenia konkretnej osoby, która oddała feralny strzał zostanie umorzony! Nie da się ustalić kto w danej chwili pociągnął za spust tego pistoletu, a winy nie można rozłożyć po trochu na kilka osób.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Wątek śledztwa dotyczący ustalenia konkretnej osoby, która oddała feralny strzał zostanie umorzony! Nie da się ustalić kto w danej chwili pociągnął za spust tego pistoletu, a winy nie można rozłożyć po trochu na kilka osób.
Był prowadzący strzelanie. Był ktoś kto wydał broń z magazynku na strzelanie. Protokół z pobrania broni i amunicji. Ktoś wydał broń na dzień dziecka, ktoś rozliczył amunicję, ktoż zafundował puchar Burmistrza Bełzyc. Ktoś wiedział ze na jego terenie odbywają się strzelania bo jest na zdjęciach. Dzisiaj zdjęcia robią nauczyciele, dzieci, uczestnicy bibki aby się pokazać. A to są wytworzone w sposób prosty i przypadkowy dowody w sprawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takie dyrdymały.Broń z której strzelano i godzinę da się ustalić, to nie samolot z prezydentem ale ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
It is no doubt that ferragamo mens shoes gain high reputation on the globe. The ferragamo shoes are designed for casual life. Buy them at ferragamo sale stores.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 8 z 10

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...